Chirurgiczne usuwanie uszkodzeń wzroku- a więc korekcja z zastosowaniem lasera

Posted on 16/11/2023 3:05pm

Chirurgia wad wzroku zapewnienia taki stanu wzroku, w którym pacjent może obyć się bez okularów i soczewek kontaktowych. Laserowa korekcja wad wzroku jest uznawana za najbardziej bezpieczną i prowadzi do skuteczną usunięcie wad wzroku. Jest to zabieg niedługi i nie powodujący bólu. Co warte podkreślenie nie wszystkie wady wzroku mogą być leczone z użyciem lasera.

badanie wzroku
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
Wykonujączabieg laserowy na oczy, wykorzystuje się lasera excimerowego. Pozwala on na korekcję wzroku, a ściślej mówiąc krzywizny rogówki. Cały zabieg jest komputerowo kontrolowany. Strumień promieniowania ultrafioletowego rozrywa połączenia pomiędzy molekułami w tkance, usuwając mikroskopijne warstwy rogówki. Laserowa korekta wzroku jest wskazywana za jedną z najpewniejszych. Oprócz poprawy jakości widzenia umożliwia takie zabiegi jak, laserowa korekcja astygmatyzmu.

Mimo to na ich skuteczność oddziałuje budowa anatomiczna oka. Zabiegi te nie usuwają starczowzroczności (presbiopii), która jest powiązana z brakiem elastyczności soczewki. Na skutek postępujących lat oko ludzkie traci możliwość odpowiedniego widzenia zarówno z daleka, jak i z bliska. Laserowa korekcja (laserowa korekcja wzroku bielsko biała) wzroku nie powinna być wprowadzana u osób mających mniej niż 20 lat, ponieważ, że w odniesieniu do nich wada wzroku nie jest jeszcze w pełniustabilizowana (zabiegi laserowe na oczy).



Laserowej korekcji wzroku nie zaleca się tym, którzy mają powyżej 65 lat. oraz osobom chorym na jaskrę, zaćmę, stany zapalne oka, choroby dermatologiczne, immunologiczne, endokrynologiczne, a także osobom z wszczepionym rozrusznikiem serca oraz kobietom w ciąży. Ponadto dyskwalifikują problemy z siatkówką, zmiany i zwyrodnienia ze skłonnościami do jej odwarstwiania. Podczas kiedy rogówka jest stale uszkodzona, czyli mieszczą się na niej blizny, również nie można przystąpić do zabiegu.

optyk
Author: Lu Dabrowski
Source: http://www.flickr.com
Metoda laserowej korekcji wzroku odradzana jest także u osób specjalizujących się w sporcie kontaktowym, ponieważ doprowadzić to do przesunięcia klapki soczewki. Jeżeli objawiającą siępostępująca chorobą oczu jest stożek rogówki, operacja laserowa oczu nie jest zalecana. Laserowa korekcja wzroku umożliwia jednak skuteczne leczenie astygmatyzmu, nadwzroczności czy krótkowzroczności. Jest to imponujące posunięcie w obszarze techniki medycznej, co pozwala na zdecydowaną poprawę komfortu naszego życia.

Tags: wzrok, Pacjent, chirurgia, wady