Które lekarstwa na kłopoty gastryczne mogą znaleźć się w domowej apteczce?

Posted on 14/06/2021 10:26am

Bóle brzucha, nadkwaśność, wzdęcia – to najczęstsze problemy gastryczne. Kupując środki lecznicze do domowej apteczki warto zadbać o to, aby były tam także leki na te niedogodności.
Niektóre posiłki, takie jak na przykład kapusta, mogą wywoływać wzdęcia.

Jednak powodem
leki
Author: kev-shine
Source: http://www.flickr.com
wzdęć jest również nadmierne łykanie powietrza, kiedy spożywamy posiłek. W przewodzie pokarmowym dochodzi do nagromadzenia się nadmiernej ilości gazów, a my wyglądamy jak balon. Z pewnością w aptekach są preparaty, które pozwolą nam na usunięcie zbyt dużej ilości gazów zalegających. Z tego powodu w każdej apteczce powinien być Espumisan. Popularny Espumisan jest środkiem dostępnym bez recepty. Mnóstwo ludzi cierpi również na dolegliwości związane z niestrawnością. Niezwykle ważne będzie wtedy wspomożenie pracy wątroby. Wątrobę może wspomóc Hepaslimin. Ceniony Hepaslimin nie tylko wspiera pracę wątroby, lecz także dodatkowo upraszcza proces trawienia pokarmów. Taką pracę skutecznie wspomaga także Iberogast. Ceniony Iberogast będzie środkiem ziołowym - hepaslimin Ceneo.pl|iberogast Ceneo.pl. Niezależnie od tego, jakie będą przyczyny naszych niedogodności gastrycznych i po które leki sięgamy, należy pamiętać, iż jeśli objawy nie ustępują po trzech, czterech dobach musimy zgłosić się do lekarza.

Innym z kolei kłopotem są pasożyty: glisty ludzkie albo owsiki. Chociażby raz do roku każda osoba dorosła oraz dzieci muszą zażywać preparat przeciw pasożytom. Wiele osób sięga po preparaty ziołowe. Pośród nich będzie dostępny między innymi preparat Para Farm. Doceniany Para Farm to środek, jaki udostępniony jest w sklepach zielarskich - Ceneo.pl.


Wyszczególnione produkty to tylko nieliczne przykłady udostępnionych bez recepty preparatów, jakie mogą nam pomóc w kwestii niedogodności gastrycznych. Wykaz preparatów na te dolegliwości może być o wiele większa. Na wzdęcia oraz niestrawność z pewnością pomoże także napar z mięty. Herbatki z suszu miętowego kupimy zarówno w aptekach, jak i w sklepach z ziołami.

Namawiamy Cię do przeczytania następnego wpisu na zbliżony temat - w nim znajdziesz ekstra treści. Więc idź do serwisu (http://www.nukleomed.pl/badania-diagnostyczne/scyntygrafia-perfuzyjna-pluc/) i ciesz się tym.

Nim zdecydujemy się spożyć jakikolwiek lek musimy w pierwszej kolejności zapoznać się z dołączoną do niego ulotką. Utrzymujące się dłużej dolegliwości muszą nas nakłonić do udania się do lekarza.

Tags: preparat, lek, bez recepty, niestrawność