W jaki sposób troszczyć się o zęby? – poradnik

Posted on 13/07/2021 4:45pm

Każdego wieczora sięgamy po szczoteczkę oraz pastę do mycia ząbków, wykonujemy kilka mechanicznych ruchów i wydaje nam się, iż w żaden sposób nie można sobie szkodzić. Niestety, podobne rozumowanie jest niezwykle katastrofalne - nawet na pierwszy rzut oka banalny i oczywisty zabieg, jak higiena jamy ustnej, nastręcza sporej wiedzy.

Zobacz, jak prawidłowo dbać o zęby oraz czego warto unikać.Do prawidłowej higieny jamy ustnej potrzebna będzie prawidłowo dobrana szczotka. Nie można pokusić się o byle jaką szczotkę, którą zauważymy na sklepowej półce, a jeżeli już ją kupimy, warto pamiętać o regularnej wymianie. Szczotkę zmieniamy co trzy miesiące, zaś jeśli jej włoski rozchodzą się prędzej, oznacza to, iż używamy zbyt znacznej siły. Podczas wyboru szczotki musimy pamiętać, iż powinna dobrze trzymać się ręki. Wskazane jest też, aby włókna były różnej długości - dłuższy pęk włosków powinien znajdować się na krańcach, w środku zaś muszą znajdować się włosy trochę krótsze.białe zęby
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Jeżeli nie mamy kłopotów stomatologicznych, wybieramy szczoteczkę średnią. Mięciutkie szczoteczki określone są dla ludzi po zabiegach chirurgicznych. Twarde szczotki nie są zalecane, albowiem mogą pokaleczyć dziąsła jak też zniszczyć szkliwo. Szczoteczki elektryczne zaś określone są dla osób, którym prędko osadza się kamień. Musimy mieć na względzie, iż przed nabyciem elektrycznej szczoteczki najlepiej skonsultować się z dentystą, ponieważ w tymże przypadku wymagana jest całkowicie inna technika czyszczenia zębów - Medico-Dent Łódź.

Następną ważną kwestią jest wybór pasty do zębów. Na półkach sklepowych aż roi się od odcieni oraz znanych marek, jednak jaka odpowiednia jest dla nas i jak wybrać, żeby sobie nie zaszkodzić? Przy wyborze pasty zwracamy uwagę na to, do czego dana pasta jest zalecana. Musimy przemyśleć, czy pragniemy rozjaśnić zęby , pozbyć się przykrej woni z jamy ustnej, czy stanu zapalnego dziąseł. Nie trzeba korzystać również z tylko jednej pasty, lecz warto co pewien czas zmieniać ją. Szczególną uwagę trzeba również kierować na pasty wybielające. Używamy ich z rozwagą a także w chwili, kiedy jest to istotnie zasadne.

W przypadku pojawienia się problemów można wbić w wyszukiwarkę frazę: dentysta Łódź lub stomatolog Łódź Retkinia.

Tags: stomatolog, szczoteczki, higiena jamy ustnej, szczoteczki elektryczne